Strona główna

Data wydarzenia: 06-04-2018
Warsztat

Stres, naturalne procesy starzenia się mózgu, ogrom wyzwań dnia codziennego powodują pogarszanie się pamięci i koncentracji uwagi. Dobra pamięć  to zdolność do nabywania, przechowywania i wykorzystywania informacji. Jest niezbędna do rozumienia siebie i orientowania się w  świecie, do kontaktowania się z otoczeniem,  efektywnego funkcjonowania na co dzień i osobistego rozwoju. Uwaga odpowiada za kontrolę przebiegu innych procesów psychicznych i pełni funkcje wykonawcze –  selekcji bodźców oraz ukierunkowania aktywności. Aby utrzymać sprawność umysłową –  możliwość uczenia się, planowania, decydowania, kreatywnego działania i odnoszenia sukcesów w życiu – trzeba trenować swój mózg.

Wykorzystaj potencjał i plastyczność swojego mózgu – ćwicz go razem z nami!

Proponowane zajęcia obejmują zestaw specjalistycznych technik ćwiczących poszczególne funkcje pamięci i uwagi. Został on opracowany w dwóch wersjach:

Program I przeznaczony jest  dla osób z zauważalnymi deficytami poznawczymi i dla osób z grupy ryzyka zagrożenia demencją.

Program II przeznaczony jest  dla osób dorosłych zainteresowanych poprawą procesów pamięci i uwagi, pragnących długo i sprawnie funkcjonować poznawczo.

Zajęcia kosztują 30 zł i prowadzone są

w co drugi piątek miesiąca

w godz. 9.30 -11.00

w Krakowskim Ośrodku Psychoterapii i Psychologii Klinicznej „Integrity” na ul. Sarego 18/1

ZAPRASZAMY